Економія на комунальних. Чи будуть наслідки?Епідемія корона вірусу дуже боляче вдарила по сфері ЖКГ. В період карантинних обмежень, починаючи з березня 2020 року, суттєво знизився рівень оплат за надані послуги комунальним підприємством «Броваритепловодоенергія», а саме: централізоване опалення, водопостачання та водовідведення - як від населення, так і від юридичних осіб. Станом на 01.07.2020р. загальна заборгованість за надані послуги складає 68 млн.гривень.

 

Рівень розрахунків «в карантинний період» за комунальні послуги різко впав. Українці перестали розраховуватися за спожиті послуги після запевнень влади про те, що відключати їх від послуг заборонено, так само як і штрафувати і нараховувати пеню за несплату. При цьому серед боржників чимало людей, які реально втратили роботу і джерела доходів. Але є й такі, хто, користуючись слушною нагодою, вирішив притримати гроші. Втім, після закінчення карантину всі опиняться перед необхідністю сплатити борги, які накопичилися.

 

Коштами, які надходять від населення, підприємство розраховується за газ, електроенергію, реконструкцію застарілих теплотрас, матеріали, необхідні для своєчасного виконання запланованих ремонтних робіт по підготовці до опалювального сезону 2020-2021рр., підготовку питної води, очищення стоків та обслуговування обладнання, за проведення заходів по модернізації виробництва з метою зниження собівартості теплової енергії.

Недонадходження коштів за спожиті послуги разом з різницею в тарифах на всі ліцензовані види діяльності, негативно позначаються на фінансовому стані стратегічно важливого для міста підприємства.

Зазначимо, що підприємство не отримує від органів влади компенсацій витрат через зниження платежів за спожиті населенням послуги. Не передбачено це і тарифами на всі послуги, які наразі не покривають всі економічно обгрунтовані витрати підприємства для забезпечення громадян послугами централізованого опалення, водопостачання і водовідведення.

У зв’язку з критично низьким рівнем оплати спожитих послуг, КП «Броваритепловодоенергія» не має можливості вчасно розраховуватись за газ, електроенергію, хімреагенти для приготування питної води. З цієї ж причини, підприємство має заборгованість із виплати заробітної плати перед працівниками, які кожного дня працюють на об’єктах підприємства для забезпечення безперебійного надання життєво-необхідних послуг для громадян м.Бровари. Особливо жорстким, але вимушеним методом економії, стало прийняте керівництвом рішення про відпустку за власний рахунок всіма працівниками на 15 днів. Крім того, найближчі три місяці працівники працюватимуть без преміювання. Колектив підприємства здебільшого поставився до цього з розумінням. Слід відзначити, що чимало працівників все ж приходять на роботу з власної ініціативи для вирішення важливих питань. Зокрема, відділ збуту працює у звичному режимі, обслуговуючи та консультуючи по телефону всіх громадян. Контакти відділу збуту: 6-61-85;  6-61-86, (067) 344 20 99, (050) 443 84 99.

23.07.2020р. в Кабінеті Міністрів України зазначили не досить оптимістичну інформацію стосовно готовності країни цьогоріч до опалювального сезону лиш на 50%. Маємо «замкнене коло»: головний постачальник газу НАК «Нафтогаз» недоотримує кошти від підприємств теплокомуненерго (https://www.ukrinform.ru/rubric-economy/3062981-dolgi-proizvoditelej-tepla-stavat-pod-ugrozu-nacalo-otopitelnogo-sezona-naftogaz.html) які в свою чергу, мають заборгованість від споживачів. Неналежні розрахунки за газ та електроенергію з боку теплопостачальних підприємств створюють загрозу для постачання тепла споживачам в опалювальний період.

Проте, не зважаючи на складний фінансовий стан підприємства, все ж таки, в місті продовжують здійснюватися всі необхідні заходи по підготовці до осінньо-зимового періоду 2020-2021рр. всіх об’єктів «Броваритепловодоенергія». Тому закликаємо споживачів не відкладати оплату за послуги ЖКГ та висловлюємо величезну подяку всім, хто в такий скрутний для всіх період, вчасно сплачує рахунки за спожиту воду та тепло! А боржників закликаємо сплатити заборгованість або відвідати відділ збуту КП  «Броваритепловодоенергія» для спільного вирішення питання з погашення існуючої заборгованості.